sobota, 20 czerwca 2009

11. Spotkanie Śląskiej Grupy Użytkowników Technologii Java ( Silesia JUG )

Śląska Grupa Użytkowników Technologii Java (Silesia JUG) serdecznie zaprasza wszystkich na jedenaste spotkanie, które odbędzie się 30.06.2009 o godzinie 18:30 w COIG (Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa S.A.) w sali 136 na pierwszym piętrze, ul.Mikołowska 100 w Katowicach.

Temat: JBoss Cloud
Prowadzący: Marek Goldmann

Info:
JBoss Cloud to projekt mający na celu stworzenie gotowego do użycia klastra serwerów aplikacji JBoss AS. Za pomocą JBoss Cloud można uruchomić klaster na wybranej przez siebie platformie wirtualizacji: np. Xen, VMware, EC2.

JBoss Cloud składa się z kilku obrazów systemów; m.in.: front-end (zapewniający rozkładanie obciążenia), back-end (faktyczny serwer JBoss AS), które mogą zostać uruchomione w dowolnej ilości. Obrazy można tworzyć samemu.

Prezentacja ma na celu wprowadzenie do projektu JBoss Cloud, pokaże w jaki sposób można wykorzystać go do swoich potrzeb. Na koniec przedstawione zostaną możliwości dostosowywania JBoss Cloud.

UWAGA! W trakcie prezentacji zostaną rozlosowane koszulki JBoss’a!

Jeżeli będzie zainteresowanie ze strony słuchaczy zostanie również przedstawiona krótka relacja z konferencji JavaOne w San Francsico.

Marek Goldmann, pasjonat otwartych technologii i standardów, entuzjasta projektów na nich opartych. Miłośnik wirtualizacji. Software Engineer pracujący nad projektem JBoss Cloud w firmie JBoss by Red Hat. Marek zaangażowany jest również w kreślenie nowych kierunków rozwoju projektu jak i Cloud Computing w firmie JBoss.

Po prezentacji (1,5h) odbędzie się krótka pogawędka (15 - 30 minut). Po prezentacji pytania dla obecnych, gdzie będzie można wygrać:
a. IntelliJ IDEA Personal License
b. ReSharper Personal License
c. TeamCity Build Agent
d. Ruby IDE Personal License

Wstęp wolny!

Zapraszam wszystkich w imieniu Marka i Silesia JUG

Brak komentarzy: