niedziela, 11 lipca 2010

18. Spotkanie Śląskiej Grupy Użytkowników Technologii Java - Silesia JUG

Śląska Grupa Użytkowników Technologii Java (Silesia JUG) serdecznie zaprasza wszystkich na czternaste spotkanie, które odbędzie się 13.07.2010 o godzinie 18:00 w COIG (Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa S.A.) w sali 136 na pierwszym piętrze, ul.Mikołowska 100 w Katowicach.

Temat:Wprowadzenie do języka Groovy.
Prowadzący: Adrian Pawlik

Wstęp:
Na prezentacji przedstawiony zostanie język Groovy, czyli dynamiczny, zwinny język programowania uruchamiany na maszynie wirtualnej Java. Omówiony zostanie między innymi sposób integracji z Javą, różnice w stosunku do Javy, konstrukcje, obsługa list oraz map, domknięcia, meta programowanie i dynamiczne typowanie. Spotkanie kierowane jest głównie do osób, które nie miały styczności z tym językiem lub chcą uporządkować podstawową wiedzę. Język omawiany będzie na podstawie licznych fragmentów kodu.

Adrian Pawlik - obecnie pracuję na stanowisku starszego programisty java w firmie IDEM (www.id-em.pl). Moje zainteresowania zawodowe to bardzo szeroko pojęta technologia JEE. Aktualnie szczególnie zajmują mnie dynamiczne języki programowania, tworzenie aplikacji w technologiach jsf2, jpa2, spring3 oraz zagadnienia związanie z integracją.

Do rozlosowania będzie wejściówka na DEVOXX.

Po prezentacji (1,5h) odbędzie się krótka pogawędka (15 - 30 minut). Po prezentacji pytania dla obecnych, gdzie będzie można wygrać:
a. IntelliJ IDEA Personal License
b. ReSharper Personal License
c. TeamCity Build Agent
d. Ruby IDE Personal License

Wstęp wolny!

Zapraszam wszystkich w imieniu Adriana i Silesia JUG

Brak komentarzy: