czwartek, 3 listopada 2011

19. Spotkanie Śląskiej Grupy Użytkowników Technologii Java - Silesia JUG

Śląska Grupa Użytkowników Technologii Java (Silesia JUG) serdecznie zaprasza wszystkich na dziewiętnaste spotkanie, które odbędzie się 8.11.2011 o godzinie 17:30 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach wydział AEI aula E!

Temat: Spring Data JPA
Prowadzący: Jacek Hromiński

Wstęp:
W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana biblioteka Spring Data JPA. Na wstępie opiszę czym jest DAO oraz co zyskujemy dzięki wykorzystaniu tego wzorca projektowego. Następnie pokażę w jaki sposób ewoluowała warstwa DAO w ostatnich latach i pokrótce wskażę co w nich było dobrego, a co złego. Głównym elementem prezentacji będzie analiza jednej z nowych zabawek ze stajni SpringSource czyli "Spring Data JPA". Znajdziecie tu nie tylko odpowiedzi na takie standardowe pytania jak:"do czego to służy?" i "jak to odpalić?", ale także pokażę w jaki sposób ta biblioteka może usprawnić proces wytwarzania oprogramowania. Prezentacja będzie wzbogacona o kilka kompilujących się przykładów, które udowodnią, że pisanie DAO nie musi przyprawiać programistów o ból głowy.

Jacek Hromiński - Z Javą EE związany przez ostatnie 2,5 roku. Na co dzień zajmuję się przede wszystkim wytwarzaniem oprogramowania z wykorzystaniem Eclipse, Apache Wicket, Spring 3.0, JBoss 5, Hibernate. Aktualnie przeżywam fascynację wszystkimi "zabawkami" związanymi ze Spring-iem. W zaciszu domowym eksperymentuję wykorzystując przede wszystkim Jetty i swój optymizm, że może wreszcie wszystko się skompiluje jak należy.

Po prezentacji (1,5h) odbędzie się krótka pogawędka (15 - 30 minut).

Wstęp wolny!

Zapraszam wszystkich w imieniu Jacka i Silesia JUG

Brak komentarzy: