piątek, 25 kwietnia 2008

Organizacja repozytorium

Dzisiejszym zadaniem jest zorganizowanie struktury repozytorium pod główny projekt w repozytorium subversion. Podstawowe informacje jak uruchomić svn można przeczytać w wpisie Mariusza Lipińskiego. Dobra a teraz do dzieła tworzymy trzy główne katalogi:
- trunk
- branches
- tags
W trunk trzymamy główną część projektu (najbardziej rozwojowa gałąź), branches przeznaczamy na poprawianie błędów i na eksperymentowanie developerów, jako ostatni został nam katalog tags gdzie zamrażamy konkretne wydania naszego projektu, jakieś ważne wydarzenie z cyklu życia naszego projektu (z reguły koresponduje on do konkretnego podkatalogu branches). Dobrze jest zrobić katalog tags jak katalog tylko do odczytu. Hmm chyba wszystko na początek jakieś uwagi?

3 komentarze:

koziołek pisze...

Tak :)

Należy też przyjąć jakąś rozsądną metodykę w przypadku elementów statycznych takich jak grafika na www czy też elementy nad którymi zakończono pracę. Można utworzyć dodatkowy katalog static i tam trzymać wszelkie tego typu pliki. Nic nie wkurza bardziej jak dociąganie 100MB różnych obrazków, bibliotek i dokumentacji jak trzeba przepiąć się z projektem.

Mariusz pisze...

Autor opisał strukturę repozytorium. To gdzie będą pliki statyczne to już organizacja kodu wewnątrz poszczególnych gałęzi.

Co do organizacji repozytorium to ja nieco rozszerzam zalecaną strukturę repozytoriów SVN.

Mariusz pisze...

A i jeszcze jedno. Przełączanie między gałęziami nie musi wkurzać. Zawsze można zrobić switch :)