niedziela, 25 stycznia 2009

Cooluary

Rzutem na taśmę zdecydowałem się wybrać na Cooluary na pierwszą w Polsce konferencję Unconference albo inaczej Open Space. Wszystko zaczęło się o 10:00 w Krakowie, po rejestracji i wygraniu nagrody:) Grzegorz Duda przez jakieś 30 minut poprowadził wykład inspirujący plus wprowadził nas w idea całej konferncji.

Idea konferencji polegała na tym, że agendę tworzyli sami uczestnicy podając tematy do rozmów. Równolegle toczyły się rozmowy przy 5 stolikach na różne tematy. Uczestnicy mogli się przemieszczać między stolikami uwzględniając swoje zainteresowanie danym tematem :)

Tematy które mnie najbardziej zainteresowały:
- przyszłość Javy, Java 7
- AOP wady i zalety
- Spring licencjonowanie i czego nam w nim brakuje
- ESB - integracja systemów
- Groove
- Scala
- refaktoryzacja.
Konferencję uważam za bardzo udaną dlatego, że mogłem bliżej poznać bardzo dużo osób pasjonujących się Java i nie tylko, takich jak Waldemar Kot i wielu innych świetnych fachowców (między innymi osoby piszące artykuły do JavaExpress). Mam nadzieje, że następnym razem poza Markiem Kliśiem i mną będzie więcej reprezentantów z Silesia JUG. Już się nie mogę doczekać następnej takiej konferencji:)
A na koniec wygrałem darmową wejściówkę na GeeCon2009 :)

4 komentarze:

Jacek Laskowski pisze...

Chętnie pooglądałbym więcej zdjęć. Masz coś dla obserwatorów ze stolicy?

Łukasz Lipka pisze...

Niestety nie mam więcej zdjęć:/następnym razem się poprawie:)sądzę, że Grzesiu opublikuje jakieś zdjęcia bo ciągle biegał z aparatem:)

Piotr Paradzinski pisze...

W relacji samego organizatora Grześka Dudy jest kilka: http://dworld.pl/2009/01/28/i-po-cooluarach/ a na Google Picassa jest więcej: http://picasaweb.google.pl/grzegorz.duda/COOLuaryV1#

Ale zdjęcia zdjęciami sam Bruce Eckel napisał o nas: http://www.artima.com/weblogs/viewpost.jsp?thread=248589

Pozdrawiam

Łukasz Lipka pisze...

dzięki Piotr za informacje:)no coraz głośniej na świecie o polskich Jugach:) i naszych konferencjach:) do zobaczenia na następnych cooluarach:)