piątek, 9 stycznia 2009

Mule: wysyłanie e-maili z konsolii

Dzisiaj postanowiłem napisać prosty program, powiedzmy taki mały system w której jedna osoba wystukuje w konsoli jakie produkty z magazynu mają zostać wysłane do klienta, a osoba w magazynie jak ma czas to realizuje przesyłki.
Czego będziemy używali Mule 1.2.1 i to wystarczy:)
Więc co mi potrzeba: po pierwsze komponentu który będzie wczytywał to co ktoś pisze w konsoli, po drugie komponent który tę wiadomość przekształci do formatu (nazwa produktu plus aktualna data), napiszemy prostą transformację, po trzecie komponent odpowiedzialny za wysłanie wiadomości e-mail.
Ostatnio przeczytałem artykuł z Java exPress o mavenie. Więc zaczynamy, tworzymy projekt za pomocą mavena:

Potem wchodzimy do katalogu projektu i przystosowujemy projekt do naszego ulubionego IDE w tym wypadku Eclipse


Więc zaczynamy pierwszy komponent który, będzie czytał nam dane ze standardowego wejścia(konsoli):Teraz należy napisać prostą transformację, która doda datę do tego co zostało napisane w konsoli, żeby coś takiego osiągnąć trzeba napisać klasę, która będzie dziedziczyć po AbstractTransformer.

Ostatni etap to dodanie do obsługi wysyłania e-maili.

Zauważcie, że obok standardowej konfiguracji użytkownik, hasło, port itd. trzeba dodać naszą transformację która doda datę do naszej wiadomości i potem jeszcze transformacja "out of the box" która zamienia wiadomość do postaci Stringa na email.
To już mamy wszystko, cały plik konfiguracyjny wygląda tak:

Jeszcze plik pom.xml:


Teraz uruchamiamy naszą aplikację:


Sprawdzamy e-mail:

Jak widać wszystko działa i gra:)

Brak komentarzy: