środa, 17 grudnia 2008

Mule wydajność i OSGi

Trochę późno, ale w końcu zebrałem się, żeby podsumować swoją prelekcje. Pierwszą rzeczą która mnie bardzo zaskoczyła była współpraca z MuleSource Inc. Którzy umieścili informacje o moim wykładzie na mule blog (skąd można pobrać moją prezentację :))co niesamowicie mnie zaskoczyło i ucieszyło :) Udało mi się też uzyskać parę ciekawych informacji o które pytaliście po wykładzie (prosto ze źródła od Ross Masona):)
A więc tak firmy które oficjalnie używają Mule:
- LeapFrog, VetSource, OpSource, H&R Block are publically reference-able. (tak naprawdę jest ich dużo więcej, ale nie chcą się tym pochwalić, czytaj nie mogą)
Testy wydajności w linkach poniżej:
Mule ESB datasheet (this details what Mule is and why Mule)
Mule Performance Test Results (a paper detailing performance tests including proper configuration and methodology)
Ciekawe filmy, żeby zacząć pracę z mule 2.0 dostępne pod adresem:
demos
A na koniec dla mnie osobiście bardzo ważna informacja, że Mule jest OSGi ready i w planach jest bardzo duże wsparcie dla "hot deployment using OSGi".
Mam nadzieje, że o niczym nie zapomniałem:)

4 komentarze:

Jacek Laskowski pisze...

Wspaniale mieć "wtyczkę" w zespole Mule - my Tobie pytania, a Ty przynosisz odpowiedzi wprost ze źródła. Nie można było życzyć sobie lepszej konfiguracji.

Odnośnie OSGi, bo to przykuło moją uwagę najbardziej, co oznacza - jest OSGi-ready? Czy Mule jest uruchamiany jako zbiór pakunków? Czy jakiekolwiek artefakty mule'owe są pakunkami, czy po prostu jary są oznaczone jako pakunki OSGi? Być OSGi-ready może oznaczać wiele rzeczy i niektóre z nich są ważne dla tych, którzy tworzą Mule, albo są jedynie próbą zwrócenia uwagi na Mule (oby ten ostatni punkt nie był właśnie tym, co Mule'owicze rozumieją pod nazwą OSGi-ready). Tak przy okazji, trochę żartobliwie, "OSGi-ready" może również oznaczać, że Mule jest napisane w Javie (bo jest) i że kiedyś tam może skorzystać z dobrodziejstw OSGi ;-)

Jacek
Notatnik Projektanta Java EE

Łukasz Lipka pisze...

trochę późno odpowiadam, ale to w związku ze świętami:) a więc odpowiedź ze źródła:) A więc Mule i pakunki, można uruchomić Mule jako zestaw pakunków, ale nie do końca przetestowane (@Ross It's possible to run Mule as set of bundles not fully tested). Wszystkie jary w Mule to pakunki OSGi i można je uruchomić w kontenerze OSGi (@Ross All the Mule Jars are OSGi bundles and we have had Mule running in an OSGi container). Jak dla mnie to najwyższy czas zabrać się za OSGi poważnie:) jeszcze jakieś pytania:)?

Jacek Laskowski pisze...

Czy można wdrożyć nowe pakunki, które w jakiś magiczny sposób będą oznaczone jako znane Mule? Chciałbym móc dystrybuować komponenty Mule jako pakunki OSGi. Możliwe?

Jacek
Notatnik Projektanta Java EE

Bet365 pisze...

I was very happy to seek out this site.I wished to thanks for this nice learn!! I definitely enjoying each little bit of it and I have you bookmarked to take a look at new stuff you post. Anyway, in my language, there usually are not much good supply like this.